Akademia małego odkrywcy

Nasze Przedszkole

Niepubliczne Przedszkole „Akademia Małego Odkrywcy” jest nową placówką wpisaną do ewidencji szkół i placówek niepublicznych Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego.

Mieścimy się przy ul. Działkowej 11A w Białymstoku – osiedle Wysoki Stoczek. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godz. 6:30-18:00.

Oferujemy 5 posiłków dziennie, umożliwiamy korzystanie z wszelkich diet

  • śniadanie,
  • II śniadanie,
  • obiad – zupa + II danie,
  • podwieczorek,
  • przekąska
  • akceptujemy wszelkie diety.

O nas

„Akademia Małego Odkrywcy” zrodziła się z marzeń o najwyższej jakości edukacji i wychowaniu dzieci w wieku przedszkolnym. Założeniem jest solidnie przygotować dzieci do szkoły w obu językach: polskim i angielskim, otworzyć je na świat, inne kultury i obyczaje. Pragniemy nie tylko edukować, ale również wychowywać, uczyć współpracy z innymi członkami grupy oraz stymulować ich harmonijny rozwój.
Szacunek i troska o więzi z dziećmi i ich rodzinami są istotną podstawą wspaniałych doświadczeń w przedszkolu. Chcielibyśmy podzielić się z rodzicami odpowiedzialnością za wychowanie, rozwój i nauczanie swoich pociech.
Naszym maluszkom dajemy szansę wszechstronnego rozwoju: fizycznego, kulturowego i społecznego; wspieramy ich spontaniczną i twórczą aktywność.
Cele te realizowane są poprzez pomoc Dziecku w:
rozwijaniu samodzielności i wiary we własne siły,
wypracowaniu szacunku do porządku i pracy,
wypracowaniu zamiłowania do ciszy i w tej atmosferze do pracy indywidualnej i zbiorowej,
osiąganiu długotrwałej koncentracji nad wykonywanym zadaniem,
wypracowaniu postaw posłuszeństwa opartego na samokontroli, a nie na zewnętrznym przymusie,
szacunku dla pracy innych,
rozwijaniu indywidualnych uzdolnień i umiejętności współpracy,
osiąganiu spontanicznej samodyscypliny wynikającej z dziecięcego posłuszeństwa.

Oferta

Język angielski towarzyszy nam codziennie. Dzieciom zapamiętywanie przychodzi łatwo i naturalnie. I do tego w trakcie beztroskiej zabawy. W naszej Akademii Małego Odkrywcy  język poznajemy podczas zabawy. Dzieci uczestniczą w spotkaniach z lektorem (który rozmawia z pociechami wyłącznie po angielsku) codziennie, podczas zabawy, zajęć sportowych, plastycznych, posiłków itp. – w ten sposób naturalnie chłoną wiedzę…
Logopeda
Basen
Zajęcia taneczno-rozwojowe
Rytmika
Muzykoterapia
Bajkoterapia
Savoir vivre
Ekologia w przedszkolu
Poznajemy świat –. Zajęcia polegają na poznawaniu odmiennych kultur, krajów i przeróżnych miejsc świata. Przy pomocy materiałów dydaktycznych: zdjęć, książek, filmów itp… będziemy wspólnie „podróżować” i poznawać nowe miejsca, nowych ludzi  ich kultury i zwyczaje. Dwa razy w roku odwiedzają nas goście, anglojęzyczni studenci pedagogiki z różnych stron świata.

Zajęcia plastyczno-techniczne, gimnastyka korekcyjna, wycieczki, uroczystości, pikniki… Gry i zabawy na świeżym powietrzu, wyjścia do teatru, filharmonii, wizyty pozaprzedszkolne (biblioteka, zoo itp…).

ul. Działkowa 11A
15-777 Białystok

tel. 509 639 777

www.akademiaodkrywcy.bialystok.pl