entliczek

Edukacyjne Przedszkole „Entliczek” prowadzone jest przez Fundację Inicjatywa na Rzecz Edukacji z siedzibą w Białymstoku.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży edukacyjnej oraz wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną

Nasze przedszkole jest zlokalizowane na spokojnym, zacisznym osiedlu Dojlidy w Białymstoku. Budynek oraz jego otoczenie w założeniu zaprojektowane zostało dla potrzeb przedszkola. W związku z powyższym zastosowano wszelkie rozwiązania i udogodnienia charakterystyczne dla tego typu obiektów.

Przedszkole funkcjonuje w budynku o powierzchni 300m2 z dużym placem zabaw 120 m2

Naszą misją jest stworzenie dla Naszych podopiecznych atmosfery pełnej miłości, cierpliwości i zrozumienia oraz pomóc w wychowaniu ich na radosnych, otwartych i madrych ludzi. Zależy Nam zwłaszcza na ich szczęśliwym, wszechstronnym i bezpiecznym dzieciństwie. Chcielibyśmy służyć za wzór innym przedszkolom, inspirować i motywować wszystkich do działania na rzecz najmłodszych.

NASZE ATUTY:

1. W Przedszkolu realizowane są programy wychowania przedszkolnego zgodne z Nową Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego.
  2. Do przedszkola zapraszamy wszystkich w wieku od 2,5 do 5 lat.
  3. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 18.00 przez cały rok kalendarzowy z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy
  4. Opieka popołudniowa i weekendowa- po wcześniejszym ustaleniu terminu istnieje możliwość opieki nad dziećmi od poniedziałku do piątku od 18:00 do 24:00.
  5. Opieka weekendowa godzinowa obejmuje opiekę w soboty i niedziele od 9:00 do 24:00.
  6. Dziecko otrzymuje 4 posiłki dziennie, napoje oraz świeże owoce lub warzywa przez cały dzień (śniadanie, zupa, danie główne, podwieczorek)

Program realizowany w ramach opłat czesnego:

1. Poranna Gimnastyka z wychowawcą
  2. Zajęcia związane z realizacją podstawy programowej
  3. Język angielski – codziennie
  4. Bajkoterapia – codziennie
  5. Zajęcia ruchowe – 1 raz w tygodniu (min. gimnastyka korekcyjna, gry i zabawy typowo ruchowe)
  6. Zajęcia taneczne – 1 raz w tygodniu (m.in. Zumba, hip hop, towarzyski)
  7. Zajęcia muzyczne – 1 raz w tygodniu (m.in. rytmika, śpiew, nauka gry na instrumentach „prostych”)
  8. Zajęcia plastyczne – 1 raz w tygodniu
  9. Warsztaty: teatralne, logopedyczne, ekologiczne – 1 raz w m-cu
  10. Codzienne zabawy na świeżym powietrzu
  11. Pomoce edukacyjne wspierające rozwój dziecka
  12. Kalendarz imprez dla rodziców i opiekunów (m.in. Jasełka, dzień Matki, Ojca, Babci, Dziadka, dzień Ziemi itp.)
  13. Konkursy przedszkolne, wojewódzkie, ogólnopolskie.
  14. Udział w programach edukacyjno-społecznych np. Cała Polska Czyta Dzieciom, Wózki za Zakrętki.
  15. Spotkania z ciekawy ludźmi np. policjant, strażak, aktor, sportowcy itp.

Dodatkowo płatne:

1. Ubezpieczenie dzieci
  2. Wyjścia do teatru/kina, wycieczki
  3. Warsztaty kulinarne
  4. Nauka gry w szachy
  5. Spotkania z logopedą/ psychologiem
  6. Szkolenia otwarte dla rodziców

Co nas wyróżnia:

• języki obce – nauka prowadzona przez lektorów ze szkoły językowej „Manhattan Academy”
  • wykwalifikowana i kreatywna kadra pedagogiczna, przeszkolona w zakresie udzielania pierwszej pomocy dzieciom,
  • zielony ogródek – dzieci zakładają ogródek i w nim pielęgnują warzywa i zioła, które potem wykorzystują na warsztatach kulinarnych,
  • zdrowa, zróżnicowana pod względem potrzeb dzieci dieta (np. bezmleczna, bezglutenowa, wegetariańska, wyznaniowa)