maluszkowo

Klub Malucha Maluszkowo oferuje opiekę nad Dziećmi od 1 do 3 roku życia. Jesteśmy nowo powstałą placówką. Nasz klub stworzyliśmy zgodnie ze wszystkimi przepisami i normami. Naszym podopiecznym zapewniamy naukę i zabawę w lokalu dostosowanym do potrzeb małych Dzieci. Posiadamy przestronne, kolorowe wnętrza i mnóstwo atrakcyjnych zabawek. Zapewniamy Rodziców, że Wasze pociechy będą przebywały pod opieką doświadczonych pedagogów.

Jesteśmy wpisani do Rejestru Żłobków i Klubów Dziecięcych przez Prezydenta Miasta Białegostoku. Oznacza to, że zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 2011 roku o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3, spełniamy wszelkie normy prawne, lokalowe i sanitarne, aby zapewnić naszym Maluszkom jak najlepsze warunki opieki i wychowania.

Proponujemy Maluchom szereg zajęć:

• ruchowe
  • muzyczne
  • plastyczne
  • rozwijające mowę i myślenie
  • zajęcia tematyczne, poszerzające wiedzę ogólną

Przede wszystkim bierzemy jednak pod uwagę indywidualne potrzeby i możliwości każdego dziecka. Przygotowujemy Dzieci do dalszej edukacji w przedszkolu oraz uczymy samodzielności i umiejętności przebywania w grupie. Naszym celem jest szczęście i radość Dziecka oraz zadowolenie Rodziców.

Plan zajęć w Maluszkowie:

1. Poniedziałek – ZAJĘCIA TEMATYCZNE
    • poszerzanie wiedzy o świecie
    • poznawanie zwierząt i roślin
    • poznawanie charakterystycznych cech pór roku
    • uczenie się kolorów i kształtów
  2. Wtorek – DZIEŃ PLASTYCZNY
    • wykonywanie prac plastycznych – rozwijanie sprawności manualnej, wyobraźni, fantazji oraz poczucia estetyki
    • wykonywanie prac plastycznych zgodnie z tematyką pory roku, święta, itp.
    • wyklejanie papierem kolorowym, czy bibułą
    • lepienie z plasteliny
    • zabawa z origami
    • nauka podstaw rysowania
  3. Środa – ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE MOWĘ
    • zajęcia wspomagające rozwój mowy i myślenia oraz kształtujące umiejętności społeczne
    • zajęcia rozwijające umiejętności poprawnej wymowy – poszerzanie zakresu słownictwa
    • rozwijanie spostrzegawczości, uwagi, pamięci, ciekawości, aktywności oraz samodzielności
    • nauka wierszyków, rymowanek i zabawy paluszkowe
    • słuchanie opowiadań, bajek, wierszy, zagadek
    • oglądanie ilustracji
  4. Czwartek – DZIEŃ MUZYCZNY
    • zabawy muzyczno-ruchowe
    • zabawy rozwijające wrażliwość słuchową
    • nauka piosenek i tańców
    • zabawy z prostymi instrumentami – rozwijanie poczucia rytmu i umiejętności tworzenia improwizacji muzycznych
  5. Piątek – GIMNASTYKA MALUCHA
    • zajęcia ruchowe z wykorzystaniem Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne (więcej o tej metodzie: http://maluszkowo.bialystok.pl/metoda-ruchu-rozwijajacego-weroniki-sherborne)
    • zabawy pozwalające poznać możliwości swojego ciała
    • nabywanie sprawności ruchowej
    • zabawy pozwalające poznać przestrzeń i dzielić się nią z innymi
    • zabawy uczące nawiązywania kontaktów z innymi za pomocą ruchu i dotyku
    • zabawy z chustą animacyjną i kocem
    • zabawy orientacyjno-porządkowe, naśladowcze, bieżne, z podskokami oraz czworakowaniem.

W swojej ofercie posiadamy różne pakiety usług. Oferujemy opiekę miesięczną, dniową, czy godzinną.

ul. Kamienna 5 lok. B

www.maluszkowo.bialystok.pl